Taktické cvičenie v Zemianskom Podhradí

23.06.2017 21:07

Dňa 22.62017 sa v katastrálnom území obce Zemianske Podhradie časť Melčekovice konalo súčinnostné cvičenie OR HaZZ Nové Mesto na Váhom a DHZO obcí Bošáckej doliny za účelom preverenie členov pri pátraní po nezvestných osobách.Hlavné sústredenie sa konalo v časti Zbehová odkiaľ bolo vykonané vyhľadávanie nezvestných osôb.Naša jednotka vykonala výjazd po oznámení krajským operačným strediskom Trenčín s technikou Š 1203 s osádkou 1+7.Počas samotného vyhľadávania člen nášho zboru našiel dve nezvestné osoby pričom jedna osoba bola zranená.Tejto osobe bola poskytnutá predlekárska pomoc a následne bola trasportovaná nosidlami na najbližšiu prístupovú komunikáciu vzhľadom že sa nachádzala zranená osoba v neprístupnom teréne a odvoz zranenej osoby nebol možný.